Курорт Солотвино – справжня закарпатська здравниця

Солотвино – це селище в Тячівському районі Закарпатської області, розташоване на правому березі річки Тиси. Містечко здавна славиться лікувальними солоними озерами, які за своїми властивостями подібні до Мертвого моря. Якщо Вам потрібне якісне лікування хвороб серцево-судинної та легеневої системи, захворювань кісток, шкіри, нервової системи, а коштів для відпочинку на морі бракує, то відпочинок у Солотвині може стати чудовою альтернативою.

Лікувальні озера в Солотвині мають антропогенне походження, тобто є штучними. Вони виникли на місцях колишніх соляних шахт. Добувати сіль у цій місцевості почали ще за часів, коли сучасне Закарпаття входило до складу римської провінції Дакії (ІІ ст. н. е.). Доказом цього є знайдені в копальнях римські монети ІІ–IV століть н. е. Видобуток солі у промислових масштабах почався у 2-й половині XVIII століття.

Озера почали виникати в Солотвині на початку ХХ ст. внаслідок карстових проваль. Зокрема, найбільше солоне озеро Кунігунда утворилося 1902 року в результаті просідання на 20 м щойно відкритої соляної копальні. Тогочасні вчені-лікарі відразу зрозуміли цілющі властивості води, насиченої різними мінералами. Вона у цих озерах дуже солона (30-32 г/л) і корисна для лікування хвороб нервової системи, радикулітів, плевритів, артритів, захворювань шкіри. Місцеві грязі дають позитивний ефект при лікуванні серцево-судинної системи, залишкових явищах флебітів, тромбофлебітів, органів руху, нервової системи, урологічних захворювань, псоріазу тощо.

Особливо цінними з медичної точки зору стали соляні шахти Солотвина. У 1968 році було відкрите перше спелеотерапевтичне відділення, у якому лікували хворих на бронхіальну астму. Ефективність роботи відділення була такою високою, що Рада Міністрів УРСР видала постанову про будівництво комплексу Республіканської алергологічної лікарні (сучасна «Українська алергологічна лікарня МОЗ України») з унікальним підземним відділенням на глибині 300 м. Заклад став одним із найбільших такого типу у світі. З цього часу в селищі працювали два санаторії, які лікували хворих на бронхолегеневу патологію з України, СРСР та зарубіжжя. Основою спелеотерапії був спуск хворих у підземні відділення.

На жаль, з 2010 року в Солотвині відбуваються руйнівні карстові процеси, через що довелося закрити всі соляні шахти. Наразі обидві лікарні оздоровлюють хворих методом галоаерозольтерапії. З’явилася можливість лікувати дітей із 3-х років та хворих із супутньою патологією, зокрема серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату.

Тож якщо ви вирішили поєднати дозвілля з лікуванням чи профілактикою захворювань, то відпочинок в Солотвині буде чудовим варіантом для вас. Окрім двох медичних закладів, тут до ваших послуг також розвинена інфраструктура та комфортне проживання, зокрема в приватному секторі. За 26 км від Солотвина, у місті Тячів, розташований сучасний аквапарк «Марина».