Реабілітаційний центр бурого ведмедя — унікальний заклад на Закарпатті

У квітня 2011 року на території НПП «Синевир» вперше запрацював Реабілітаційний центр для бурих ведмедів, що займає площу 12 га. Під захист сюди потрапляють тварини, які зазнали жорстокого поводження чи утримувалися у неволі без відповідних умов. Ведеться також робота по відтворенню природної популяції (в Україні нараховано близько 300 особин) та поглибленню досліджень найбільшого хижака України.

Національний природний парк «Синевир» не випадково став місцем для будівництва такого центру. Природа і кліматичні умови повністю відповідають тим умовам проживання, в яких мають потребу бурі ведмеді.
Тварини, які потрапляють до центру, проходять карантин, відповідні щеплення, а відтак здійснюється їх адаптація до напіввільних умов перебування. Отже, значні зусилля центру спрямовані на санітарне, ветеринарне, харчове забезпечення звірів.

Вольєр реабілітаційного центру розташований в лісі. Тут зроблені 6 кліток та 2 секції для утримання тварин різного віку та за станом здоров’я. Є басейни і штучні барлоги. Також містяться природні плантації чорниці, малини і ожини, які так полюбляють ведмеді. Окрім цього працівники центру спорудили «ігрові конструкції» для пришвидшення адаптації тварин.
Для охорони і надійного утримання звірів, по периметру загорожі встановлено систему електричного захисту.

Час роботи:
09:00-18:00.

Вартість вхідних квитків:
Для дорослих — 21 грн;
Для школярів, студентів — 6 грн.

Контакти:
Закарпатська область
Міжгірський район
с. Синевир

Тел.: +38 (03146) 2-76-18

Реабілітаційний центр розташований між селами Синевир та Синевирська Поляна (біля дороги є знак).

GPS:
48.558953 23.65933