Куди поїхати влітку на Закарпатті?

Вирішили відпочити влітку, не виїжджаючи за межі країни? Тоді знайомство із найзахіднішою областю України буде цікавою альтернативою для Вас!

Закарпаття – єдиний регіон України, що розташований за карпатським хребтом. Такий великий природний бар’єр, а також сусідство з чотирма європейськими державами, зумовили своєрідність та самобутність місцевої культури. Тому повірте, відпочинок на Закарпатті буде пізнавальним, цікавим, веселим, а при потребі – навіть лікувальним.

Найбільшим скарбом Закарпаття, звісно, є самі Карпати. Якщо Вас приваблює чисте повітря та неймовірні природні пейзажі, тоді пішохідні маршрути в гори саме для Вас. І не забудьте відвідати найвищу вершину Українських Карпат – гору Говерлу, яка знаходиться у Рахівському районі на масиві Чорногора (висота – 2061 м).

Будучи на Закарпатті, неможливо оминути унікальні пам’ятки природи: озеро Синевир (Міжгірський район, с. Синевирська Поляна), водоспади Труфанець (Рахівський район, смт. Ясіня) та Шипіт (Міжгірський район, с. Пилипець), Долину нарцисів (м.Хуст), найдовшу липову алею в Європі (м.Ужгород).

Славиться Закарпаття також унікальними фермами. Радимо відвідати буйволину ферму (Виноградівський р-н, с.Олешник), оленячу ферму (с.Іза Хустський р-н), страусину ферму (околиці м.Хуст). Вашої уваги заслуговують також Реабілітаційний центр для бурих ведмедів (поблизу озера Синевир) та еко-парк з вовками різної породи (теж поблизу озера Синевир).

Для любителів активного відпочинку пропонуємо сплав по найбільшій річці області Тисі, а також водні атракції: термальні басейни в м.Берегово та с.Косино, санаторій «Теплі води» у с.Велятино Хустського р-ну, санаторій «Боржава» у с. Довге Іршавського р-ну, лікувально-оздоровчий комплекс «Латориця» (м.Мукачево). Беззаперечним лідером у галузі лікувального відпочинку є солоні озера у селі Солотвино Тячівського р-ну.

Поціновувачам інтелектуального відпочинку радимо відвідати пам’ятки архітектури та музеї. Візитівкою Закарпаття можна вважати Мукачівський та Ужгородський середньовічні замки, всередині яких облаштовані історико-краєзнавчі музеї. Загалом на території Закарпаття знаходяться будівлі і руїни дванадцятьох середньовічних фортець, серед яких Вашої особливої уваги заслуговують Невицький та Чинадіївський замки. Унікальними також вважаються музеї просто неба (скансени) в місті Ужгороді та селі Колочава (Міжгірський р-н).

З проживанням на Закарпатті у Вас не виникне ніяких труднощів. Майже біля всіх рекреаційних об’єктів розташовані готелі та садиби в приватному секторі. Однак подбати про помешкання варто заздалегідь, забронювавши місця.

Приємного Вам відпочинку!

Путівник Карпат