Гора Пікуй – найвища вершина Львівської області

Гора Пікуй розташована на межі Львівської та Закарпатської областей. Це мальовничий куточок Карпатських гір, який зібрав дивовижні пейзажі. Тут розміщується заказник «Пікуй» державного значення та однойменна база відпочинку у селищі Біласовиця, що знаходиться у підніжжя гори.

Що можна побачити на горі Пікуй

Висота гори сягає 1408 метрів. Поверхня вершини гори конусоподібної асиметричної форми. Схили густо вкриті ялівцем та буковим лісом. На самій вершині встановлена залізобетонна стела висотою 5 метрів.

З верхівки гори відкривається чудова мальовнича панорама на декілька відомих Карпатських вершин:
— полонина Руна висотою 1482 метри;
— гора Гостра, вершина якої сягає 1405 метрів;
— гора Стій, висота якої – 1677 метрів.

Неподалік від Пікуя розташований перевал «Руський шлях», який має історичне значення. Його висота сягає 1200 метрів. Раніше він служив межею між Угорщиною та Польщею, тоді як сама вершина Пікуй якийсь час входила до Чехословаччини, що стало причиною встановлення на горі меморіалу президента Томаша Масарика.

Також в цій місцевості колись утворився водоспад Воєводин. Дістатись до нього достатньо нелегко, однак саме це робить його цікавішим.

Як дістатися до гори

Переважна частина будь-якого шляху до самої гори пролягає через ліс. Дістатися до Пікуй можна декількома цікавими маршрутами:

— пішохідним походом від станції Сянки.
— похід від села Верхнє Гусине або Кривка, звідки шлях до вершини коливається від 10 до 12 км.
— досвідчені мандрівники радять починати похід від села Либохора. Звідти можна доїхати до перевалу «Руський шлях». Від останнього до гори Пікуй веде притоптана стежина довжиною у 8 км.
— з поселення Жденієво, відстань до вершини складає 12 км з перепадом висоти у 982 метри. Але якщо рухатись звідси дорогою, можна побачити ще одну гору Високий Камінь.
— сходження від села Біласовиця. Шлях від стародавнього бойківського селища, де створюють унікальну солодку бринзу. З Біласовиці добре видно гору, тому заблукати тут складно.
— до всіх станцій та селищ не складно доїхати електричкою зі Львова.