Гора Парашка

Гора Парашка відкриє невтомним туристам прекрасні краєвиди Карпат, а ясної днини з неї можна побачити навіть Місто Лева!

Одна з гір, що височіють над містом Сколе Львівської області, має назву Парашка. За переказами, під час бою, в якому загинув князь Святослав Володимирович, на цьому місці вбили і його дружину (за іншими джерелами — доньку) Параску.

Прямих доказів тому немає, але легенда далі собі живе. За тим і назва.

Між іншим, Парашка — найвища гора однойменного хребта у Сколівських Бескидах. Ясної погоди її прекрасно видно з Міста Лева, не зважаючи на відстань не менше 90 км.

Чим гора Парашка цікава для туристів?

Хоча б тим, що з висоти 1 271 метр видно не тільки Сколівські Бескиди, але й наближені (й віддалені також!) міста. Час, необхідний для підйому на гору, залежить від вашої фізичної підготовки, але в будь-якому разі вам знадобиться не більше 4 годин. Плюс, зі Сколе ви будете йти добре втоптаною, маркованою стежкою.

Через гору Парашку пролягає популярний туристичний маршрут зі Сколе до с. Майдан — загальна протяжність маршруту 28 км. Допитливому туристу на вершині можна не затримуватись, а йти собі далі!

Велика Річка, що витікає з Парашки, навесні може потішити вас стрімким потоком та відпочинком біля водоспаду Гуркало.

Розташування:
Парашка, Львівська область